Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Коли мистецтво торкає душу…


10 січня у Макарівській Центральній районній бібліотеці відбувалося щось неймовірне: калейдоскоп сміху й сліз поєднався в єдиному, безперервному русі, що струменів серцями тих, хто прийшов послухати неперевершеного майстра художнього слова Анатолія Паламаренка.

Кожен, хто того дня навідався до затишного залу бібліотеки, почув тексти класика художньої української літератури та видатного кінорежисера Олександра Довженка у виконанні Анатолія Паламаренка. Геніально написані слова в ту мить поєдналися із не менш прекрасним талантом українського майстра художнього слова, Героя України, народного артиста України та лауреата Національної премії імені Т. Г. Шевченка. Але усі ці регалії не зрівняються по значущості з найголовнішою – улюбленця публіки, того, хто голосом, манерою і харизмою здатен прикути погляди, думки, душі слухачів, а ще… змусити людей плакати.

Анатолій Несторович читав «Несподіванку», «Мати» та уривки із «Зачарованої Десни» Олександра Довженка так, ніби був на місці персонажів, про яких писав автор. Чи ж не майстерність читця у тому, щоб те, що він говорить, у свідомості вмить оживало, немов картинка?

На зустріч із майстром художнього слова прийшли добрі друзі, знайомі, поціновувачі його таланту, а також бібліотекарі із сіл району. Одна із шанувальниць навіть подарувала Анатолію Паламаренку краватку в українському стилі. А він, у свою чергу, повністю віддався слухачам, і його щирість у голосі немов виносила на новий рівень твори, що їх він читав.

Сам Анатолій Паламаренко був щасливий бачити знайомі зацікавлені обличчя рідних макарівчан, і на завершення вечора прочитав «Ярмарок» Остапа Вишні, щоб вивести слухачів із атмосфери печалі довженкових творів. Він також сказав, що де б не читав цей твір, його розуміють навіть ті, хто не знає української мови.

Анатолій Несторович закликав усіх розуміти одне одного, слухати і поважати, а також побажав миру, злагоди і радощів макарівчанам та усій Україні.

Юлія ЗВЄРЬКОВА.

Tags: ,

Залишити відповідь