Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

ЗВІТУВАЛИ МИСТЕЦЬКІ КОЛЕКТИВИ


Мистецтво українського народу різноманітне і багатогранне. З діда-прадіда на нашій землі люблять народну пісню, танець, шанують народні звичаї та обряди, поважають духовний початок. Основним завданням і працівників української культури, і аматорів народного мистецтва є збереження та популяризація українського – танцю, пісні, слова. В ажливе місце в цьому відводиться фольклору, як корінню, без якого не матиме життя розкішне дерево – український народ.

Жителі кожного куточка Макарівщини вносять свій вклад у нашу культуру. Завдяки їх любові до народного мистецтва в районі створено і працює багато аматорських колективів. Десять із них мають почесне звання «народний» та один – «зразковий».

Згідно з Положенням про народний (зразковий) ансамбль один раз на три роки колектив, який має таке звання, повинен проходити атестацію і підтверджувати відповідність вимогам.

У цьому році 27 жовтня сім колективів Макарівського району проходили такий екзамен:

– народний аматорський хоровий ансамбль «Свят-Коло» (керівник – заслужений діяч мистецтв України, член Спілки композиторів України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, кавалер Ордена Святого Володимира ІІІ ступеня Віктор Степурко);

– народний аматорський вокальний чоловічий гурт «Козацькі джерела» (керівник – Олександр Сніжко);

zv3

– народний аматорський хор «Чарівник» Бишівського Будинку культури (керівник – Юрій Кромбет);

– народний аматорський фольклорний колектив «Чебреці» (керівник – заслужений працівник культури України Галина Гончаренко);

zv2

– народний аматорський фольклорний колектив «Любисток» Бишівського Будинку культури (керівник – Валентина Ступак);

– народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Колонщинського Будинку культури (керівник – Любов Лавицька);

zv4
– зразковий аматорський хореографічний колектив «Ясочка» Макарівського районного Будинку культури (керівник – Оксана Смоленська).

Атестаційна комісія, яку очолила директор КЗ КОР «Київський обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Олена Завальська, відмітила дуже гарну підготовку колективів. Особливу подяку отримали колективи «Козацькі джерела» та «Берегиня». Їх виступи були на високому професійному рівні.

Члени комісії – заслужений майстер народної творчості України, провідний методист з народно-ужиткового та образотворчого мистецтва КЗ КОР «Київський обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Тамара Негода, заслужений діяч мистецтв України, провідний методист жанру духової музики КЗ КОР «Київський обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Віктор Губаренко, заступник директора відділу з культурно-масової роботи КЗ КОР «Київський обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Ганна Кліщ, доцент кафедри хорового народного мистецтва Національного університету культури і мистецтв Наталія Регеша висловили свої зауваження та побажання, а також відзначили високий рівень аматорських колективів району як у виконавській майстерності, так і у створенні сценічного образу.

Колектив «Берегиня» відмітили у прекрасному відтворенні весільного обрядового дійства «Прикрашання гільця».

Також у цей день вокальний ансамбль «Ясен-Цвіт» Ясногородського Будинку культури (керівник – Олександр Сніжко) спробував свої сили в отриманні звання «народний», представивши на розгляд атестаційної комісії свою виконавську майстерність. Прослухавши аматорів, члени комісії зійшлися єдиної думки, що колектив достойний носити таке високе звання.

Tags: , , ,

Залишити відповідь