
ЗВІТУВАЛИ МИСТЕЦЬКІ КОЛЕКТИВИ
Листопад 3, 2017
Мистецтво українського народу різноманітне і багатогранне. З діда-прадіда на нашій землі люблять народну пісню, танець, шанують народні звичаї та обряди, поважають духовний початок. Основним завданням і працівників української культури, і аматорів народного мистецтва є збереження та популяризація українського – танцю, пісні, слова. В ажливе місце в цьому відводиться фольклору, як корінню, без якого не матиме життя розкішне дерево – український народ.
Жителі кожного куточка Макарівщини вносять свій вклад у нашу культуру. Завдяки їх любові до народного мистецтва в районі створено і працює багато аматорських колективів. Десять із них мають почесне звання «народний» та один – «зразковий».
Згідно з Положенням про народний (зразковий) ансамбль один раз на три роки колектив, який має таке звання, повинен проходити атестацію і підтверджувати відповідність вимогам.
У цьому році 27 жовтня сім колективів Макарівського району проходили такий екзамен:
– народний аматорський хоровий ансамбль «Свят-Коло» (керівник – заслужений діяч мистецтв України, член Спілки композиторів України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, кавалер Ордена Святого Володимира ІІІ ступеня Віктор Степурко);
– народний аматорський вокальний чоловічий гурт «Козацькі джерела» (керівник – Олександр Сніжко);
– народний аматорський хор «Чарівник» Бишівського Будинку культури (керівник – Юрій Кромбет);
– народний аматорський фольклорний колектив «Чебреці» (керівник – заслужений працівник культури України Галина Гончаренко);
– народний аматорський фольклорний колектив «Любисток» Бишівського Будинку культури (керівник – Валентина Ступак);
– народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Колонщинського Будинку культури (керівник – Любов Лавицька);
– зразковий аматорський хореографічний колектив «Ясочка» Макарівського районного Будинку культури (керівник – Оксана Смоленська).
Атестаційна комісія, яку очолила директор КЗ КОР «Київський обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Олена Завальська, відмітила дуже гарну підготовку колективів. Особливу подяку отримали колективи «Козацькі джерела» та «Берегиня». Їх виступи були на високому професійному рівні.
Члени комісії – заслужений майстер народної творчості України, провідний методист з народно-ужиткового та образотворчого мистецтва КЗ КОР «Київський обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Тамара Негода, заслужений діяч мистецтв України, провідний методист жанру духової музики КЗ КОР «Київський обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Віктор Губаренко, заступник директора відділу з культурно-масової роботи КЗ КОР «Київський обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Ганна Кліщ, доцент кафедри хорового народного мистецтва Національного університету культури і мистецтв Наталія Регеша висловили свої зауваження та побажання, а також відзначили високий рівень аматорських колективів району як у виконавській майстерності, так і у створенні сценічного образу.
Колектив «Берегиня» відмітили у прекрасному відтворенні весільного обрядового дійства «Прикрашання гільця».
Також у цей день вокальний ансамбль «Ясен-Цвіт» Ясногородського Будинку культури (керівник – Олександр Сніжко) спробував свої сили в отриманні звання «народний», представивши на розгляд атестаційної комісії свою виконавську майстерність. Прослухавши аматорів, члени комісії зійшлися єдиної думки, що колектив достойний носити таке високе звання.