Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

СУПЕРКУБОК У ФК «МАКАРІВ»

У неділю, 15 жовтня, на Центральному районному стадіоні ім. М.Х. Бруквенка відбувся матч за суперкубок Макарівського району.

У двобої за цей трофей району зійшлися тріумфатор чемпіонату і володар Кубка СК «Юніор» та бронзовий призер чемпіонату і фіналіст Кубка району ФК «Макарів».
Ця зустріч між командами була вже четвертою в нинішньому сезоні. Двічі перемагав СК «Юніор», одного разу зафіксована нічия.
Зрозуміло, що такий розклад справ ніяк не влаштовував гравців ФК «Макарів». Уже з перших хвилин матчу стало помітно, що підопічні Мирослава Земліна зробили висновки з минулих макарівських дербі і почали нав’язувати свою гру. «Макарівчани» взяли м’яч під свій контроль та відразу пішли в атаку. Це дало свої плоди. Вже на 5-й хвилині матчу біля воріт «юніорівців» було призначено кутовий удар. Пішов навіс до штрафного майданчика, де м’яч після кількох рикошетів потрапив до Богдана Руденка, який пробив головою точно під поперечку воріт – 0:1.
Проте, гравці ФК «Макарів» на цьому не зупинилися і продовжували атаки на ворота червоно-чорних. Результатом стало
призначення пенальті за гру рукою в штрафному майданчику. Пробивати взявся капітан «макарівчан» Роман Головатюк, але м’яч після потужного удару влучив у поперечку.
СК «Юніор», у свою чергу, намагався відповідати контратаками, але це у них виходило, відверто кажучи, не дуже добре. Перший тайм повністю був під диктовку ФК «Макарів».
Варто зазначити, що перед матчем пройшов дощ, та й під час гри він час від часу проривався. За таких умов небезпечною зброєю могли стати удари з дальньої відстані. Проте після кількох спроб у першій половині першого тайму команди почали намагатися підійти ближче до воріт, де надійно діяли захисники обох колективів. Можливо це і стало фактором того, що більше м’ячів у першому таймі глядачі, яких цього дня зібралося набагато більше, ніж зазвичай, не побачили.

Другий тайм розпочався з атак гравців ФК «Макарів». На 50-й хвилині чергова атака «макарівчан» закінчилася ударом Олександра Горбаня метрів з 20-ти. М’яч після рикошету від захисника червоно-чорних влетів у лівий від голкіпера кут – 0:2.
Після цього СК «Юніор» почав діяти агресивніше в атаці і перевів гру на половину суперника. Вже через 3 хвилини в штрафному майданчику ФК «Макарів» арбітр фіксує гру рукою та вдруге у матчі призначає пенальті, яке впевнено реалізував Роман Підорін – 1:2.
Ближче до кінця другого тайму відбулися перші заміни. У ФК «Макарів» замість Андрія Кравчука на поле вийшов Сергій Касіч. Непоганий тактичний хід з боку тренера: швидкий Кравчук змусив захисників червоно-чорних добряче побігати. Після цього значно складніше було тримати технічного Касіча, котрий в рамках чемпіонату став найкращим бомбардиром, забивши 18 м’ячів.
Проте Сергій Богдюк, тренер СК «Юніор», також так просто здаватися не збирався. Виходячи із програшного рахунку, він робить подвійну заміну: замість Максима Шовкуна на поле вийшов Сергій Малиновський, а замість Богдана Маленка – Владислав Савенок. На трибунах почали згадувати як вихід останнього у фіналі Кубка Макарівського району у цьому році вирішив долю поєдинку.
Проведені заміни пішли на користь саме СК «Юніор», який заволодів м’ячем. Їхні атаки з кожним разом ставали все гострішими. І ось на 66-й хвилині матчу стрімка атака «юніорівців» завершилася другим забитим голом, який на рахунку Олександра Богдюка – 2:2.
Грати залишалося не так багато часу, і, здавалося, команди мають діяти все обережніше. Але цього, на радість глядачам,
не сталося. На полі грали у відкритий футбол! От тільки забити переможний гол ніяк не вдавалося… Під завісу гри тренери ФК «Макарів» проводять ще три заміни, посилюючи не лише захист, а й атакувальну ланку: замість В’ячеслава Чуба на поле вийшов Андрій Шаменко, замість Богдана Білявського – Дмитро Булах, а замість Віталія Становського – Олег Омельчук.
Проте очевидної переваги команді у темно-синій формі (а саме в такій, а не звичній жовто-синій, цього дня грав ФК «Макарів») це не дало. Кінцівка матчу вийшла досить рівною та з кількома небезпечними моментами біля кожних воріт.
Але нічиєї цього дня бути не могло. Тож доля трофею вирішувалася у серії післяматчевих 11-метрових ударів. За жеребкуванням першими почали пробивати «юніорівці». Перебіг серії пенальті виглядав наступним чином:
4:5 – Андрій Шаменко.
Таким чином, макарівські команди на трьох виграють у 2017 р. всі основні турніри району: чемпіонат, Кубок та суперкубок. Це в історії районного футболу трапляється не вперше випадок не є поодиноким. Такого успіху у свій час досягали:
– с. Мотижин (2008 р., ФК «Факел» та ФК «Колос»; 2014 р., ФК «Колос» та ФК «Факел»);
– смт Макарів (2011 р., ФК «Макарів» – на сьогодні єдина команда, яка оформила «районний золотий хет-трик», вигравши за один сезон три трофеї!);
– с. Копилів (2013 р., ФК «Атрибут» та ФК «Альтіс»).
Після перемоги ФК «Макарів» виходить у одноосібні лідери за кількістю завойованих суперкубків (у минулому номері газети не згадали про дві перемоги ФК «Колос» (с. Мотижин) та ФК «Колос» (с. Бишів) – А.Б.).