І знову про сміття

0

Шановні жителі та гості району!

Знову звертаюсь до вас з проханням перестати смітити в посадках та лісосмугах. Скільки ж можна викидати, вивозити сміття у лісову зону? Скільки можна створювати там катастрофічні сміттєзвалища?! Невже всім байдуже? Мені, наприклад, не байдуже, мені шкода нашого багатства, шкода нашої природи і її краси!

А, насамперед, всі повинні розуміти, що це – екологічна катастрофа, наслідки якої будуть відгукуватися десятиліттями!
Всі ми любимо ходити влітку за суничкою та малинкою, але всі гидують збирати її біля смітника, тому що і підійти ніяк, і гидко. Восени біжимо за грибочками, але ж де там – немає грибочків і, насамперед, із-за того, що вони чистолюбиві і не ростуть на засмічених територіях.

А коли намагаєшся підібратися до ожинового куща, обов’язково спіткнешся об сміттєвий пакет чи пляшку, і тут добре, якщо пластикову, так як у нас люди люблять скляні пляшечки із- під горілочки в кущі позакидати, щоб не видно було, і ще й по дорозі побити.

Не так давно, гуляючи в лісі, потрапила в конфлікт, попросила у компанії прибрати за собою пляшки, на що почула у відповідь – тобі вони заважають, хай лежать! Отакий пікнік… На жаль, в мене не було телефону, щоб зняти любителів природи. І тоді я почала шукати вихід з такої ситуації: виявляється, потрібно телефонувати до поліції, але сумніваюсь, що вони приїдуть, і що товариші туристи будуть чекати на правоохоронців. Тому, як я розумію, все в наших руках, звісно у відкритий конфлікт вступати непотрібно, тим паче якщо ви самі проти компанії на підпитку. Але обережно сфотографувати і викласти на facebook сторінку потрібно, щоб країна знала своїх «героїв» в обличчя.

Так само пропоную чинити і з водіями, які викидають сміття з машин, які виходять з іномарки і залишають сміття на узбіччі. І ви знаєте, дивує те, що вже начебто по району їздить трактор, який збирає сміття по дворах, і ціна за їх послуги доступна, але наш народ каже «дорого, це ж 110 гривень за рік!» А те, що пляшка пива купується кожен тиждень і пачка сигарет кожного дня – це не дорого?

Також чула від жителів району, що є негативні моменти у роботі підприємства, яке займається вивозом сміття. По-перше, несвоєчасно забирають, по-друге, не попереджають про зміни у графіку і люди повинні чекати знов два тижні, а хто хоче залишати у себе сміття? От і виносять хто куди. І головне, вивіз два рази на місяць – це дуже мало. Але вже добре, що хоч так. Надіюсь, що все ж таки підприємство прийме до уваги ці недоліки, увійде в ситуацію людей і усуне їх.

Також існує проблема відсутності сміттєвих баків на зупинках, розумію що вони, певно, частіше заповнюються сміттєвими пакетами, ніж сміттям від перехожих, але на зупинках всерівно смітять, тому краще б було, якби його забирали комунальні служби, а не розводилися смітники, які чекають суботника. Так нібито сміття і не видно, а зайдіть за зупинку… Створюється таке враження, що там був і пікнік, і прийом тари, і туалет одночасно. І все це «щастя» очікує весняного або осіннього субботника!

Ображає, що хтось вважає себе вищим за інших, вважає себе імператором серед плебеїв, які нікуди не дінуться і підуть прибирати, бо повинні.

Поважати треба людей, якщо вам гидко зібрати сміття після себе, то чому ви вважаєте, що це приємно робити комусь, прибрати після когось? Провести день за прибиранням пляшок, пачок з цигарок, чіпсів, серветок, презервативів, пакетів, посуду – це ж мрія всіх працівників державних комунальних служб!

І хочу зауважити, що таке ставлення до навколишнього середовища у більшості своїй прищеплюється діткам змалку. Коли по дорозі до дитячого садка мама не звертає уваги на те, що дитина викинула обгортку від цукерки, пізніше йдучи зі школи обгортку від морозива, пізніше поставив пляшку на узбіччя і т.д.

Тому хочу ще раз попросити, давайте зламаємо наші стереотипи, менталітет, характер чи хто як це називає і зробимо світ навколо себе кращим і чистішим, тим самим культурнішим і приємним. І до всього цього ще й виховаємо достойне покоління за яке нам не буде соромно.

Олександра СМІРНОВА.

Додати коментар