Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Концерт для захисників


Нещодавно 54 бригада, 25 батальон «Київська Русь», Грузинський легіон та Добровільний Український корпус Правий Сектор «Вовки Подолянина» вий шли на ротацію з бойових позицій – Світлодарської дуги, де довгий час тримали оборону і 28 грудня минулого року відкинули ворога на 4 км назад.

У 25 батальйоні служать двоє наших земляків з села Наливайківка – Євген Чупрун та його дружина Людмила. Вони й звернулись до мене з проханням привезти в батальон наших артистів з Макарівщини. Я зателефонувала до нашого майстра художнього слова, заслуженого артиста України, Героя України – Анатолія Несторовича Паламаренка, керівника прекрасних колективів «Калинове гроно», «Мальви» «9-е Небо» з села Липівка – Анатолія Володимировича Дем’янчука та відомого макарівського барда Володимира Констянтиновича Хоменка. Ці прекрасні артисти з радістю погодилися порадувати своєю творчістю наших мужніх воїнів, щоб вони хоч на мить забули про тяжкі бої, про страхіття війни.
Дівчатка з колективу «Мальви» підготували пісню, виконану неповторним Вахтангом Кікабідзе в кінофільмі «Міміно». Дівчатка співали її для доблесних грузинів, які прийшли на допомогу нашій країні так, як і ми допомагали їм, коли в 2008 році російські окупанти вторглися на територію їх суверенної держави Грузії…
Ми ночували на полігоні разом з нашими воїнами. Була нагода познайомитися з ними, поспілкуватися, потиснути їм руку, обняти їх, подякувати за мир у нашому домі. Ми разом снідали, обідали солдатською їжею. Їх раціон трішки покращили завдяки добрим людям, що живуть в нашому Макарівському районі – це Дмитро Романюк, Констянтин Гурін, Павло Тюхтій, Майя Бірук з Києва і родина Григоренків – Вячеслав та Інна, які дали кошти, а наші патріоти, з м. Харків купили свіжі овочі, кабанчика для найдорожчих людей сьогодні на землі – наших захисників. Олександр Чиковані – грузин за національністю, який живе в м. Київ, передав «смачні вітання» для своїх побратимів із Грузинського легіону. Родина Михайловських – Олена та Анатолій з Макарова передали свіжі фрукти для наших захисників.

Наступного дня відбувся концерт і наші артисти дарували найкращі пісні, Анатолій Несторович, як завжди, майстерно читав твори, написані прекрасними авторами, яких народила українська земля, – Павла Глазового, Тараса Шевченка. Звучали авторські пісні Анатолія Дем’янчука та Володимира Хоменка і обов’язково звучала пісня, якою ми відкриваємо завжди наші концерти на фронті – про містечко Макарів. Потім звучали пісні на замовлення від наших воїнів. Грузини виконали декілька пісень свого народу.
Далі були подарунки від воїнів: це – прапор 54-ї бригади, 25-го батальйону, які були приєднані до низки прапорів від різних міст, бригад, батальйонів, що боронять нашу землю.
З нами поїхала організатор Великої Української Ходи Катерина Валевська, яка розгорнула на полігоні більше трьохсот українських прапорів з різних міст України і кожен воїн ходив, шукав прапор свого міста, щоб доторкнутися до нього, як до частинки рідного дому.
Після обіду наши артисти вирушили додому, а я з Катериною Валевською – в місячну подорож по Донецькій області з патріотичною місією: вшанувати Героїв майданів усіх міст Донецької області, вшанувати воїнів, які пішли з своїх міст захищати Україну, та сказати слова вдячності всім людям за любов до рідної української землі і показати, що вся Україна єдина в прагненні миру і приєднати прапори 28 міст Донецької області.
Це була надзвичайна подорож, що познайомила нас з чудовими патріотами, які живуть в Донецькій області, які люблять Україну, які разом з нашими воїнами зробили і роблять все можливе, щоб їхні міста сьогодні були, Українськими! Раніше, як я їхала на фронт до наших воїнів, це були просто міста на українській землі. А зараз, коли я проїжджаю по Донецькій чи Луганській областях, – дорогі моєму серцю місця, це люди-патріоти, яких я згадую з радістю.
Дякую Володимиру Тарнавському, Чоло Мамояну, Миколі Синьку, які забезпечили нас транспортом та пальним! Дякую водію маршрутки Василю Злотківському з села Маковище та оператору Валентину Кравченку з села Колонщина.
Спасибі Богу за те, що Він послав вас, добрих людей на допомогу захисникам нашим і нашої рідної землі! Спасибі всім за ваш внесок в нашу спільну перемогу! Слава Богу! Слава Україні! Слава Героям!

Оксана ГЕРАСИМЕНКО,
координатор Центру допомоги військовим
Макарівського району.

Tags: ,

Залишити відповідь