Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

У сузір ’ї Терпсихори


29 квітня 2017 р. у Макарівському районному Будинку культури відбувся ІІІ-й районний хореографічний фестиваль-конкурс «В сузір’ї Терпсихори».

Фестиваль започаткований та проводиться з метою подальшого розвитку самодіяльного хореографічного мистецтва, залучення широкої громадськості і творчої інтелігенції до діяльності культурно-освітніх закладів і аматорських колективів, налагодження творчих відносин між хореографічними колективами.
Також фестиваль-конкурс покликаний популяризувати хореографічне мистецтво і сприяти розвитку нових форм та особливостей хореографічного жанру, де кожен учасник чи колектив має змогу продемонструвати розмаїття своїх творчих здобутків. Організаторами фестивалю-конкурсу є Макарівський районний Будинок культури і сектор культури, молоді, національностей та релігій райдержадміністрації.
У ІІІ-му районному фестивалі-конкурсі взяли участь дитячо-юнацькі аматорські хореографічні колективи закладів культури, освіти, громадських організацій, вихованці школи мистецтв, студенти.
Програма фестивалю-конкурсу включала стилі хореографії за такими напрямками: народний танець; народний танець у сучасній інтерпретації; бальний танець; сучасний танець різних напрямків; дитячі хореографічні композиції; малі форми. Колективи та виконавці розподілялись за віковими категоріями: І молодша (4 – 6 років); ІІ молодша (7 – 9 років); середня (10 – 12 років); старша (13 – 16 років); дорослі – 17 років і старші та різновікова.
У цьому році оргкомітет отримав заявки від одинадцяти колективів та семи солістів – учнів і вихованців загальноосвітніх навчальних та клубних закладів, дитячої школи мистецтв і Центру творчості дітей та юнацтва імені Д. Туптала. Загалом у фестивалі взяли участь більше 200 конкурсантів.
Оцінювало виступ кожного учасника журі у складі: завідувач сектора культури, молоді, національностей та релігій райдержадміністрації Ліна Факторович – голова журі; члени журі – директор Макарівського районного Будинку культури
Людмила Колос та подружжя Смецьких – Олеся (хореограф-постановник програм Народних артисток України Софії Ротару,
Ірини Білик, телевізійних каналів «СТБ» та «Нового») і Антон – головний балетмейстер Харківського оперного театру.
Кожен номер оцінювався трьома оцінками за п’ятибальною системою, враховуючи постановчу, хореографічну та виконавську майстерність.
У першій молодшій віковій категорії демонстрували своє мистецтво студійці сучасного спортивного танцю «Держи ритм» районного Будинку культури (керівник Емма Шихалієва), які подарували присутнім «Танок каченят».
У другій молодшій категорії своє хореографічне мистецтво демонстрували учасники колективу «Free Fly» також районного Будинку культури – танок у стилі «Contemporary» (керівник Наталія Романюк), учні Макарівського НВК «ЗОШ І ст. районна гімназія» – народний танець в сучасній інтерпретації «Рибалки» (керівник Тетяна Дідик), зразковий хореографічний колектив «Ясочка» районного Будинку культури – бальний танець «Вальс» та український народний танок «Залицянки» (керівник Оксана Смоленська).
У третій віковій категорії було представлено найбільше колективів: учні Макарівського НВК «ЗОШ І ст. – районна гімназія» – народний танець в сучасній інтерпретації «Танок з кошиками» (керівник Тетяна Дідик); танцювальний колектив Будинку культури с. Червона Слобода – сучасні танці «Аркан» та «Капелюх» (керівник Наталія Григоренко); зразковий хореографічний колектив «Ясочка» районного Будинку культури – українські народні танці «Сільська полька», «Плескач» (солістка Анна Радченко), «Зайонс» та «Поліська кадриль» (керівник Оксана Смоленська); ансамбль бально-спортивного танцю «Данс-Сіті» Макарівської дитячої школи мистецтв – танок «Наш сусід» (керівник Тетяна Сліпко); колектив «Тріумф» ЦТДЮ імені Д Туптала – танок «Сучасна історія на спортивному майданчику» (керівник Лариса Михалевич); колектив «Веселка» Андріївського Будинку культури – «Циганський танок» та «Джерело» (керівник Інна Чорна); колектив «Тріумф» Будинку культури смт Кодра – бальний танець «Вальс» (керівник Лариса Михалевич).
У старшій віковій категорії своє мистецтво демонстрували зразковий хореографічний колектив «Ясочка» районного Будинку культури, які подарували глядачам італійський народний танець «Таранлелла» та іспанський танок (керівник Оксана Смоленська), учні Макарівського НВК «ЗОШ І ст. районна гімназія» – сучасний танок «Вуличні танці» (керівник Тетяна Дідик), а також учасники вокального колективу «Free Fly» районного Будинку культури – танок у стилі контепм – «Думки» (керівник Наталія Романюк).
Різновікову категорію представили: колектив «Калинонька» Копилівської «ЗОШ І-ІІІ ступенів» – композиції «На пташиному дворі» та «Рандеву» (керівник Ірина Петришин), колективи «Веселка» й «Зірки» Андріївського Будинку культури – танок «Каліфорнія», (керівник Інна Чорна), ансамбль бально-спортивного танцю «Данс-Сіті» Макарівської дитячої школи мистецтв – «Віденський вальс» (керівник Тетяна Сліпко); учасники вокально-хореографічної студії «Крок до зірок» ЦТДЮ імені Д. Туптала – композиції «Фієста» та «Хелловін» (керівник Марина Виноградова) і студія сучасного спортивного танцю «Держи
ритм» смт Макарів – композиція «Привіт з планети «Держи ритм» (керівник Емма Шихалієва).
Також у фестивалі брали участь окремі виконавці: Серафіма Шихалієва (4 р., смт Буча), Марія Хлань (7 р., ЦТДЮ імені Д. Туптала), дует Ірина Огороднік та Яна Грабовська (смт Макарів), Анастасія Гусєва (9 р.) та Софія Гусєва (13 р.) з с. Новосілки.
Це було справжнє, яке тривало близько двох годин. По завершенні виступу журі підвело підсумки і визначило переможців конкурсу. Ними стали:
29Перша молодша вікова категорія – І місце у студійців сучасного спортивного танцю «Держи ритм» Макарівського районного Будинку культури (керівник Емма Шихалієва);
Друга молодша вікова категорія – І місце отримав зразковий хореографічний колектив «Ясочка» Макарівського районного Будинку культури – у номінації «Бальний танець» та І місце у номінації «Український народний танець» (керівник Оксана Смоленська); ІІ місце у номінації «Сучасний танець різних напрямків» – колектив «Free Fly» Макарівського районного Будинку культури (керівник Наталія Романюк); ІІІ місце у номінації «Народний танець в сучасній інтерпретації» – учні Макарівського НВК «ЗОШ І ст. – районна гімназія» (керівник Тетяна Дідик).
Середня вікова категорія – І місце у номінації «Український народний танець» отримав зразковий хореографічний колектив «Ясочка» Макарівського районного Будинку культури (керівник Оксана Смоленська) та І місце у номінації «Сучасний танець різних напрямків» – колектив «Тріумф» ЦТДЮ ім. Д Туптала (керівник Лариса Михалевич); ІІ місце у номінації «Український народний танець» отримав зразковий хореографічний колектив «Ясочка» Макарівського районного Будинку культури (керівник
Оксана Смоленська); ІІ місце у номінації «Сучасний танець рідних напрямків» отримав колектив «Веселка» Андріївського Будинку культури (керівник Інна Чорна); ІІІ місце у номінації «Народний танець в сучасній інтерпретації» мають учні Макарівського НВК «ЗОШ І ст. – районна гімназія» (керівник Тетяна Дідик) та ІІІ місце у номінації «Сучасний танець різних напрямків» – танцювальний колектив Будинку культури с. Червона Слобода (керівник Наталія Григоренко).
Старша вікова категорія – І місце у номінації «Народний танець» отримав зразковий хореографічний колектив «Ясочка» (керівник Оксана Смоленська) та І місце у номінації «Сучасний танець рідних напрямків» отримали учасниці колективу «Free Fly» Макарівського районного Будинку культури (керівник Наталія Романюк); ІІІ місце у номінації «Сучасний танець рідних напрямків» отримали учні Макарівського НВК «ЗОШ І ст. – районна гімназія» (керівник Тетяна Дідик).
Різновікова категорія – І місце у номінаціях «Дитяча хореографічна композиція» і «Сучасний танець різних напрямків» отримав колектив «Калинонька» Копилівської «ЗОШ І-ІІІ ступенів» (керівник Ірина Петришин) та І місце у номінації «Бальний танець» – ансамбль бально-спортивного танцю «Данс-Сіті» Макарівської дитячої школи мистецтв (керівник Тетяна Сліпко); ІІІ місце у номінації «Сучасний танець різних напрямків» належить студії сучасного спортивного танцю «Держи ритм» смт Макарів (керівник Емма Шихалієва).
Малі форми – І місця отримали Серафима Шихалієва з смт Буча (керівник Емма Шихалієва) і Анастасія Гусєва з с. Новосілки (керівник Світлана Перепелиця), ІІ місце – у дуету Ірини Огороднік та Яни Грабовської з Макарова (керівник Емма Шихалієва).
Дякуємо учасникам і керівникам колективів за участь та підготовку!

Наталія ГЕРБУТ,
методист Макарівського
районного Будинку культури.

Tags: , , ,

Залишити відповідь