Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Толока в Пашківці


На травневі свята заведено відпочивати. Але перед відпочинком можна й провести прибирання. Таке дійство відбулося в селі Пашківка 29 квітня напередодні Першотравневих свят. На толоку зібралися активні мешканці села та небайдужі люди, які організовано розподілились на групи і почали працювати: одні вирубували хащі, інші загрібали, а треті корчували та розчищали площу під майбутній парк і спортивні майданчики. «М.в.» вирішили поцікавитись, що ж сьогодні в селі за толока?

Депутат Макарівської районної ради Олександр Бабич:

– Прозвітуємось, що вже зроблено. Спільно із активними представниками Пашківської громади у 2016 році було закумульовано кошти в розмірі 271 тис. грн., за які зробили очищення «Шкільного» озера в центрі села – 1,5 га із водного плеса площею 1,89 га. Для цього був підписаний тристоронній договір між підрядною організацією, сільською радою та ініціативною групою. Згідно з проектом щодо реконструкції містка та гідроспоруди у 2015-2016 роках жителями села власноруч проведено роботи з ремонту та укріплення гідроспоруди.

Для реалізації зазначеного знадобилися бажання та навики активних представників Пашківської громади і матеріал – арматура, опалубка та 20 куб. м бетону. За рахунок інвестора відремонтовано місток і дорожнє покриття по вулиці Чкалова.

Наша основна мета й завдання – це налагодити приватно-державне партнерство. Важливо, коли ми разом щось робимо, разом наводимо лад в нашій громаді, а також дотримуємось цього порядку. Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!
На сьогоднішній день всі водні ресурси області знаходяться в плачевному стані. Міліють озера та річки. Тому заходи, які ми проводимо в Пашківці з очищення озер, джерел та благоустрою території, вартують екологічного покращення. Як депутат районної ради, скажу, – один в полі не воїн, тому всі заходи проводимо спільно з громадою та місцевою владою.

За активної участі директора Пашківської школи і за фінансової підтримки районної ради та державної адміністрації у 2016 році було замінено вікна на другому поверсі навчального закладу. Не дивлячись на те, що сама по собі будівля достатньо нова, 1993 року побудована, але вона знаходиться в аварійному стані і тому ми будемо ще звертатися за допомогою до керівництва району.

Постійно працюємо з сільською радою, контакт із жителями села, депутатами, сільським головою і відповідно мною, як депутатом районної ради, відбувається постійно. Навіть на цьому заході присутні та працюють вчителі, трудовий колектив школи, депутати сільської ради разом з головою та небайдужі мешканці села.

Громада наша налаштована на результат і в рамках децентралізації даю переконливу відповідь: децентралізація – це передача функцій і повноважень на місця, але, в першу чергу, і відповідальності. Оскільки передаються функції і повноваження, – про виконання їх потрібно буде звітувати і відповідати, за дії, які ми будемо здійснювати на своїй території. Дякую від себе особисто небайдужим жителям села, депутатському складу Пашківської сільської ради, сільському голові Ользі Кравчук та ініціативним людям, які дійсно хазяйновиті, які, маючи своє господарство, обробляють свої землі і знаходять час та
можливості працювати зараз тут і наводити лад в селі.

Ольга Кравчук, голова Пашківської сільської ради:

– Розкажу за сьогоднішній день та, що ми плануємо зробити. Біля школи плануємо посадити «Парк Слави», можливо назвемо його в честь загиблих воїнів АТО. Це ініціатива колективу Пашківської школи.

В селі дуже багато молоді, яка займається спортом. У нас була футбольна команда і в наступному році плануємо її знову відновити. На території, котру розчищаємо, плануємо побудувати поле для міні-футболу, а навколо хочемо створити парк з алеями. Щоб було місце і для відпочинку.

Поряд буде спортивний майданчик з тренажерами, поле для міні-футболу, а також майданчики для баскетболу та волейболу. Є багато хлопців які хочуть займатися спортом. Це їхнє здоров’я.
На сьогоднішній день головне завдання – підготувати територію, щоб можна було висадити дерева. Хочемо, щоб став був місцем відпочинку, щоб влітку було місце, де можна купатись. Крім того наше село бере участь у розіграші спортивного майданчика від Фонду Кличка (ред.– Klitschko Foundation). Сподіваємось, що нам пощастить у цьому році.

У нас працюють підприємці, для прикладу – «Агрофірма «Київська», яка постійно підтримує нас. На сьогоднішній захід виділили нам пальне для техніки. Керівництво підприємства завжди йде назустріч і готове підтримувати і в спорті, сподіваємось, що допоможуть придбати нам спортивний інвентар. Також допомагають і порадами, що і як краще зробити. Дуже хочуть, щоб у нас була баскетбольна команда.

Село розвивається, будується котеджне містечко. А це і робочі місця, і збільшення мешканців села, серед яких буде багато молоді. Сьогодні на прибирання вийшло дуже багато людей просто з села, депутати та члени виконкому Пашківської сільської ради, колектив школи і небайдужі активні мешканці, за що їм дуже дякую!

Лідія Павленко, директор Пашківської ЗОШ І-ІІІ ступенів:

– Цього дня громада об’єдналася навколо ідеї побудови зони відпочинку в центрі села. До цього було проведено багато роботи. Але тепер вона стала нашою спільною справою.

Тихе, зелене, затишне місце, де проводили своє дозвілля дорослі й діти, влаштовували спільні сільські свята. Шкільний стадіон та прилегла до нього територія, «Шкільний» ставок, де купалися пашківчани, були місцем зустрічей, спортивних змагань і тренувань. Але з часом це затишне місце «зусиллями» недобропорядних жителів та гостей села перетворилось на звалище сміття, яке щовесни випалювала чиясь бездушна рука. Горіло сміття, виділяючи в повітря отруйні речовини, горіли дерева.

Ось і цієї весни хтось «допоміг прибрати сміття», але за це прибирання заплатили берізки, бо вони так обгоріли, що довелося їх вирізати (щоб не бачити страждання красунь, обпечених вогнем).

Та й деякі спортсмени «допомагали». Біля стадіону стояв цегляний туалет, то вони на ньому стрибки тренували. Так тренували, що ногами розбили геть дах та стіни, залишивши лише уламки цегли.

От і все, залишилися ми наче біля розбитого корита. Повне запустіння, здавалося, що це початок кінця села. Але в березні 2016 року була створена ініціативна група жителів села (на чолі з депутатом районної ради Олександром Бабичем), якій вдалося силами громади провести очищення ставка, вирізати тополі, вражені омелою ( і хто придумав садити тополі біля ставка?). Тож в селі закипіла робота.

Після проведення виборів до місцевих органів самоврядування, громаду очолила Ольга Кравчук, яка з перших днів своєї роботи на цій посаді почала наводити лад у нашому спільному домі, Пашківці. Ольга Миколаївна підтримала ідею створення зеленої зони відпочинку, реконструкції шкільного стадіону.

Хочеться також розповісти про мрію колективу школи – створення парку у цій зоні. Цією ідеєю ми «загорілись» ще в 2015 році. Територія біля шкільного стадіону була не в дуже привабливому стані і ніякі наші «агрономічні заходи» (вирізання порослі дикоростучих кущів та дерев, оброблення гербіцидами) не були ефективними. Весною 2016 року учні та працівники школи висадили більше 100 дубків, але літо було дуже спекотне і всі дерева загинули.

Проте, мрія облаштувати парк не залишала наш колектив, а для здійснення цього задуму потрібна була техніка, щоб підготувати землю під посадку дерев. Своєю мрією поділились з сільським головою. Ольга Миколаївна підтримала нашу ідею і 29 квітня вона почала здійснюватися.

Ще дуже багато роботи чекає нас попереду, але разом ми зможемо втілити в життя все те, що задумали. Парк, посаджений восени 2017 року, буде носити ім’я наших односельців, які загинули в АТО.

По алеях парку будуть бігати діти, ходитимуть з малечею молоді мами, сидітимуть відпочиваючи бабусі та дідусі, ведучи тиху старечу розмову, а в кронах міцних дубів, ніжних беріз, вічнозелених ялин буде зберігатися пам’ять про Руслана Присяжнюка та Віталія Костенка, які загинули такими молодими…

Мрії повинні збуватися! І ці мрії ми можемо здійснити своїми руками, небайдужими серцями.

Максим КРАВЧЕНЯ.

Tags: , , ,

Залишити відповідь