Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Повернення з небуття


Наприкінці минулого тижня в Макарівський районний історико- краєзнавчий музей надійшло повідомлення про знахідки на полі дивних речей – на теренах Макарівщини.

Щоб всі ці знахідки не потрапили до рук «чорних археологів» та не були втрачені, на новину оперативно відреагували заступник голови правління АМПО «Обеліск» Ігор Слюсар (м. Київ), керівник історико-краєзнавчого клубу «Пошук» Роман Целованський (смт Макарів) та директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею Віталій Гедз.

Пошуківцями, які прибули на вказане місце, у результаті дводенних розкопок було знайдено останки семи бійців Червоної армії та шість солдатських медальйонів. Всі вони були передані до Києва для відкриття спеціалістами. Найближчим часом очікуємо відомості про написи на папері. Маємо надію, що зможемо повернути з небуття не одне ім’я бійців 1941-го, захисників Макарівщини.

n2На відміну від гітлерівських солдатів, котрі в обов’язковому порядку носили на тілі металевий жетон з двох половинок, на кожній з яких був викарбуваний індивідуальний номер (у випадку смерті одна половина залишалась на тілі, інша додавалася до донесення про безповоротні втрати), особовий склад Червоної армії мав, так звані, «солдатські медальйони», ебонітові капсули, в котрих на папері, від руки були записані їхні дані.

Попереднє вивчення архівних документів та літератури дали можливість припустити, що ці поховання виникли внаслідок боїв, які відбувалися у цій місцевості в липні 1941 р. А тому, на думку представників ініціативної групи, пошуки на вказаній місцевості потрібно продовжувати.

Все, що вже розкопано, і все, що буде знайдено, заплановано перепоховати 22 червня цього року з військовими шанами. Також пошуківці дякують за надану інформацію голові правління СПО «Вертикаль» Володимиру Жарко.

Tags: , , ,

Залишити відповідь