Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

У Макарові говорили про події сторічної давнини


22 березня у Макарівському районному Будинку культури в рамках відзначення 100-річчя початку Визвольних змагань українського народу відбулася лекція Михайла Ковальчука – кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського.Науковець відгукнувся на запрошення директора Макарівського районного Будинку культури Людмили Колос та директора Макарівського районного історико-краєзнавчого музею Віталія Гедза і виступив з лекцією «Битва двох революцій». Історик розвінчав найбільш сталі стереотипи 1917 р. щодо Центральної Ради. Зокрема, Михайло Ковальчук у деталях розповів про реформи в армії, які проводилися напередодні та під час більшовицької навали 1917 – 1918 рр. Також присутнім він виклав свою точку зору, чому незалежність Української Народної Республіки була проголошена лише у січні 1918 р., а не раніше.

kov2Крім того, науковець презентував учнівській молоді та бібліотечним працівникам Макарова свою книгу «Битва двох революцій», в якій розповідає про воєнно-політичне протиборство Української Народної Республіки з Радянською Росією в 1917 – 1918 рр., детально висвітлює причини збройного конфлікту між обома державами, реконструює перебіг бойових дій, розкриває вплив політичних процесів на воєнні події.

Автор розповів, що під час підготовки книги, опрацював документи з більш як тридцяти архівів України, Росії, Польщі та інших країн, значна частина яких введена до наукового обігу вперше. Лекція Михайла Ковальчука у присутніх викликала жвавий інтерес, що вилилося у велику кількість запитань до науковця. Найбільше слухачів цікавило питання, під яким прапором розвивалися революційні події в Україні у 1917 р. та чи був М.С. Грушевський обраний президентом УНР у 1918 р.

По закінченні лекції всі бажаючі разом з Михайлом Ковальчуком відвідали Макарівський районний історико-краєзнавчий музей.

Facebook-сторінка Макарівського
районного історико-краєзнавчого
музею.

Tags: , , , , ,

Залишити відповідь