Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Звучить калиновий дзвін


Пісня ніколи не втрачає своєї актуальності. Коли нам весело, ми співаємо; коли сумно і тяжко на душі, пісня – то найліпші ліки. Це знають наші бабусі, батьки, у цьому переконуються і представники юного покоління. Про те, що наші діти люблять співати, свідчить, зокрема, популярність різноманітних пісенних конкурсів. Одним із них є дитячо-юнацький конкурс сучасної пісні «Калиновий дзвін».

Історія «Калинового дзвону» налічує більше 10 років, сотні конкурсантів та чудових пісень. Цей конкурс свого часу став першою сходинкою до загального визнання для відомих усій Україні молодих талантів: Марії Рак, Василя Бондарчука, Павла Склярова, Ольги Шандрик (Шаніс), Василя Демчука.

27 лютого в районному Будинку Культури стартував районний етап музичного фестивалю. «Калиновий дзвін» цього року запалював зірки на Макарівській землі вже втретє! Організатором свята став Макарівський районний Центр творчості дітей та юнацтва імені Данила Туптала за сприяння райдержадміністрації та районного відділу освіти, фізичної культури і спорту райдержадміністрації.

Виконавську майстерність конкурсантів районного туру оцінювало високопрофесійне журі. Цю важливу місію було покладено на голову журі – директора Центру творчості дітей та юнацтва імені Данила Туптала Наталію Михайлівну Кубай, музиканта, співака, акомпаніатора ансамблю «Живемо!» Павла Івановича Туліку та барда, самодіяльного музиканта Володимира Костянтиновича Хоменка.

Оцінювання номерів відбувалося за такими критеріями: вокальні навички, ансамблеве звучання, артистизм, відповідність твору віковим та індивідуальним критеріям, якість фонограми, відповідність костюма і реквізиту тематиці пісні та сценічна культура.

Зворушували найніжніші струни душі й переповнювали емоціями серця слухачів українські патріотичні пісні, виконання яких стало провідним мотивом цьогорічного конкурсу. Це пісні про Україну, рідну мову, батьків, родину. Ятрили душу пісні, де кожен рядок – то любов до рідної землі, сльози матерів з благанням зберегти  життя синам-захисникам України, віра та надія на краще майбутнє.

Відомі хіти українських виконавців, що стали символом нашої епохи, глядачі в залі співали разом з конкурсантами. І так хочеться всім цим дітям сказати: «Дякую!».  За пережиті емоції,  яскраві враження, просто за те, що вони співають. У такі хвилини спливають у пам’яті слова Івана Драча: «А пісня – це душа. З усіх потреб потреба». Саме на дитячо-юнацькому фестивалі конкурсанти вкотре довели, що Макарівщина «талантами цвіте»!

У кінці фестивалю голова журі – Наталія Михайлівна Кубай подякувала всім учасникам та привітала переможців:
Солісти
Молодша вікова категорія:
І місце – Катерина Одинець (ЦТДЮ);
ІІ місце – Анна Марущак (с. Липівка);
ІІІ місце – Софія Гараміта (Макарівський ліцей),
Вікторія Фещенко (с. Бишів).
Середня вікова категорія:
І місце – Єлизавета Шевчук (с. Лишня);
ІІ місце – Тетяна Онищенко (ліцей), Марина Бачинська (ЦТДЮ);
ІІІ місце – Аріадна Чорна (Макарівський ліцей).
 Старша вікова категорія:
І місце – Владислав Ступак (ЦТДЮ),
Аліна Кулакевич (с. Копилів);
ІІ місце – Владислав Ступак (с. Соснівка);
ІІІ місце – Дан – Знаєш Логінов (Макарівська гімназія).
Колективи
І місце – Дует: Єлизавета Шевчук та Вікторія Букет (с. Лишня);
ІІ місце – Дует: Анна Марущак та Катерина Одинець (с. Липівка)
ІІІ місце – Тріо: Аріадна Чорна, Дарія Борисова та Вікторія Кравченко (Макарівський ліцей); тріо «Дивокрай» (ЦТДЮ).

 Враховуючи рівень вокальної підготовки, артистизм, сценічні образи та культуру, на обласному етапі конкурсу Макарівський район представлятимуть:
– Владислав Ступак (ЦТДЮ);
– Єлизавета Шевчук (с. Лишня);
– Катерина Одинець (ЦТДЮ);
– Аліна Кулакевич (с. Копилів);
– Тетяна Онищенко (Макарівський ліцей).

Даріна ГЛУЩЕНКО,
учениця 11 класу
Макарівської гімназії,
кореспондент дитячої
телестудії «1+2», вихованка Міжнародної
медіашколи «Абітурієнт”

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Залишити відповідь