Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Вони дарують життя


Про цілющі властивості крові люди пізнали дуже давно: ще в стародавній Греції лікар Гіппократ давав пити кров здорових людей хворим із розладами психіки. Перша згадка про переливання крові, яка дійшла до нас, була в ХVІ столітті, його намагався провести ватіканський лікар, щоб Папі Інокентію VІІІ відновити сили, які згасали. Перший інститут переливання крові був відкритий у Ленінграді, в 1932 році.

Сьогодні важко знайти таку галузь медицини, де б не застосовувалася кров, але її основним споживачем є хірургія.

Що ж таке кров? Це рідка тканина, що пробігає по кровоносних судинах через усі органи нашого організму, постачаючи їх поживними речовинами та киснем. Від них вона забирає вуглекислоту і продукти обміну.Завдяки роботі серця кров перебуває у постійному русі.

Скільки ж її в організмі дорослої людини? Не більше 5-6 літрів. Крім того, кров виконуєважливу захисну роль, поглинаючи мікроорганізми, що потрапили до неї, забезпечуючи нормальну життєдіяльність кожноїлюдини.

Отже, в багатьох випадках своєчасне переливання крові є єдиним засобом врятування життя, особливо, у воєнних умовах, і лікар вдається до цього лише тоді, коли стан здоров’я хворого в небезпеці та коли щонайменше зволікання може призвести до фатального наслідку.

Як же називаються ті люди, які мають добре і щире серце та велике бажання допомогти врятувати життя іншої людини, особливо в цей важкий час війни на Сході України? Це – донори. Слово латинське, що означає – «дарувати».

Саме так, вони дарують людині життя. Донори являються єдиним і незамінним джерелом крові, адже кров є «живими ліками», які не можливо отримати на фабриці чи заводі.

Хочу назвати цих людей доброї душі та щирого серця. В першу чергу, – це медичні працівники, котрі, як ніхто, знають роль крові в лікуванні важких хірургічних хворих. Це лікарі – Олег Леонідович Клименко, був донором більше 15 разів, Анатолій Леонідович Тесленко – лікар- реаніматолог, був донором більше 6 разів, медсестра терапевтичного відділення Оксана Віталіївна Коваленко, рентген-технік Лілія Володимирівна Найчук (здала кров більше 5 разів), бухгалтер Центру первинної медичної допомоги Ольга Вікторівна Сидоренко, завФАПом села Мар’янівка Олександр Сергійович Корчемний, котрий ще у студентські роки став донором, 11 разів здавав свою кров, і почуває себе добре.

Донором може бути кожна здорова людина віком від 18 до 55 років. Серед жителів нашого району багато хто могли б здавати кров, але не роблять цього. Чому? А тому, що не розуміють значення донорства, бояться, що це зашкодить здоров’ю. Навпаки, після здачі крові значно підвищується працездатність, поліпшується координація рухів, активуються енергетичні та захисні сили організму, про що свідчать факти.

На сьогодні із донорської крові готують більше 10 компонентів і більше 20 препаратів таких потрібних для здоров’я людей. Особливо зараз кров дуже необхідна там, на Сході, де воїни отримують важкі травми з великою втратою крові і знаходяться часто на межі життя і смерті.

Людмила ТКАЧ,
сімейний лікар.

Tags: , , , , , , ,

Залишити відповідь