Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

У Калинівці відзначали 170-річчя села та храмове свято!


17 грудня, у день святої великомучениці Варвари, вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій, Керуючий Макарівським вікаріатством, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія звершив Божественну літургію на парафії на честь цієї святої у с. Калинівка.

kalynivka1За літургією Його Високопреосвященству співслужили благочинний Макарівського благочиння архімандрит Кирил (Білан), благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров), настоятель парафії священноінок Іоаким (Тищук), духовенство Макарівського вікаріатства, гості парафії в священному сані.

Після Євангельського читання владика Іларій виголосив проповідь, у якій зазначив, що християни, вподобляючись святій великомучениці, мають за будь-яких умов і обставин зберігати вірність Христу та Святій Церкві.

Після сугубої єктенії священнослужителі піднесли молитву за мир у нашій Богом береженій державі. На завершення служби відбувся чин славлення перед іконою Варвари Великомучениці з піднесенням молитви до неї.

Архієрей передав привітання й благословення Предстоятеля Української Православної Церкви та поздоровив присутніх з храмовим святом і 170-річним ювілеєм села Калинівка. З рук Високопреосвященнішого владики Іларія всі присутні отримали в благословення святі ікони. Також усім було роздано солодкі подарунки й гостинці.

На богослужінні також були присутні голова Макарівської селищної ради та депутати селища. Цього ж дня в Калинівці відбувся святковий концерт, присвячений 170-річчю з дня заснування населеного пункту. На початку урочистого дійства зі словом архіпастирської настанови до учасників і слухачів звернувся архієпископ Макарівський Іларій. Поздоровивши громаду села зі святом, він побажав усім бути справжніми громадянами Неба та Землі.

А ось і враження після усіх урочистостей від безпосередніх учасників дійства:

kalynivka3Вадим Токар, Макарівський селищний голова:
– Враження після такого світлого свята, звісно, лише позитивні. Хочу висловити подяку Леоніду Пономаренку – директору логістичного центру «Комодор», який надав приміщення, де проводилося свято, адже у Калинівці, на жаль, поки немає церкви, однак, на тому місці, де має будуватися храм, уже стоїть капличка.

Також висловлюю подяку Миколі Курачу, приватному підприємцю за те, що надав сценічну конструкцію для святкуваня. Тож, унаданому приміщенні о 8:30 розпочалося богослужіння, на яке прийшло близько 200 людей. Для Калинівки це дуже багато, якщо зважити на кількість населення приблизно у 800 осіб.

Приємні враження у мене і від спілкування з настоятелем парафії, священноіноком Іоакимом – це була його перша служба саме у Калинівці. Однак, священноінок сприяв організації свята, друкував запрошення на свято, які потім розповсюдили наші працівники, приготував багато подарунків для прихожан. О 13 годині розпочалася святкова програма, на яку ми запросили аматорські колективи з Макарова, Наливайківки, Фасової. Ми привітали ювілярів Калинівки, яким виповнилося 80 років і більше
цінними подарунками, відзначили також учасників АТО, та 4 молоді сім’ї, де цьогоріч народилися малюки. Сподіваюся, що це свято стане гарною щорічною традицією для Калинівки.

Олена Гедз, депутат Макарівської селищної ради, голова ГО «Діділія»:
– Можу з впевненістю сказати, що свято вдалося! Чудова служба, яку провели такі високоповажні гості, а також святковий концерт до 170-річчя села не могли залишити байдужими місцевих жителів. До нас також завітали співці з Києво-Печерської Лаври, що співали духовні пісні. Думаю, це перше настільки масштабне для Калинівки свято, і хочу, щоб такі свята відбувались якомога частіше.

Галина Коваль, депутат Макарівської селищної ради:
– Коли ми організовували це свято, то сподівалися, перш за все, згуртувати нашу Калинівську громаду, спонукати людей до активної участі в житті села та Макарівщини в цілому. Також ми хотіли зробити приємність місцевим жителям-ювілярам від 80-ти років, тому привітали їх цінними подарунками.

Настоятель парафії, священноінок Іоаким також вітав прихожан «миколайчиками». Звісно, не всі змогли прийти на свято, але подарунки доставили до адресатів депутати. Я дуже рада, що хлопчики і дівчатка нашого села хочуть брати участь у таких заходах, завдяки цьому цікавіше стає їх батькам, та й узагалі, усе, що пов’язано із рідним селом, не може залишати байдужим.

Віталій Гедз, кандидат історичних наук:
– На жаль, на богослужіння я не потрапив, однак, був на концерті. Перше, що позитивно вразило – інтерес з боку місцевих мешканців і їх велика кількість на святі. У приміщенні, де проходили урочистості, була справжня святкова атмосфера. Приємно, що організатори – Макарівська селищна рада та ГО «Діділія», – згадали всіх, від малого до старого, і привітали зі святом.

Також слід відзначити, що не абиякий інтерс мешканці Калинівки проявили і до історичної виставки, що проходила під час урочистостей, та презентації новоствореної символіки населеного пункту.

Юлія ЗВЄРЬКОВА.

Tags: , , , , , , , ,

Залишити відповідь