Як воно – бути студентом?

0

17 листопада студенти України відзначили своє, так би мовити, «професійне» свято. Пропоную пригадати роки студентського життя і вам, дорогі читачі. А допоможуть у цьому ті, хто тільки «входить у смак» – студенти-першокурсники!

Анастасія, майбутній стоматолог:
– Взагалі, після вступу до ВНЗ моє життя дуже змінилося вже тому, що я тепер проживаю далеко від дому. Я відчуваю, що дорослішаю, почала уважніше ставитися до грошей, слідкувати за фінансами. Що ж ще… Їм і втрачаю вагу через постійне нервове напруження, ідеальна дієта (сміється). Інколи хочеться кинути усе і повернутися додому, особливо після виснажливих пар анатомії… Але відчуття того, що ти є частиною чогось великого, не дає цього зробити.

Лілія, майбутній журналіст:
– Ні для кого не секрет, що студентське життя повне яскравих вражень і несподіванок. Так і для мене бути студентом – означає на повну насолоджуватися життям і молодістю. Адже коли, як не зараз, розвивати себе, здобувати нові знання, учитися на своїх помилках, будувати грандіозні плани й починати втілювати їх у життя, «відриватися» з друзями й заводити нові знайомства? Як тільки я стала студенткою, моє життя змінилося докорінно. Нестача сну, витраченого на навчання, компенсується здобуттям неоціненного досвіду і знань. Шкода, що ці прекрасні роки так швидко минають.

Сашко, майбутній економіст:
– Чесно кажучи, спочатку не був узахваті від своєї майбутньої спеціальності, але прислухався до поради батьків і вступив на економічний. Минуло майже три місяці, і от що скажу: я закохався у економіку та математику! Ніколи не вважав їх нудними науками, але саме університет дозволив усвідомити – я точно на своєму місці, тож хотів би подякувати батькам за допомогу у виборі!

Аня, майбутній філолог:
– О, в університеті є чим зайнятись, це точно. Я в захваті від своєї групи, та і універ мені подобається. Шкода тільки, що раніше не цінувала вільний час та сон. За 3 місяці я дізналась більше, ніж за 2 роки навчання в школі, вподобала давню літературу і, прочитавши Біблію, після аналізу цього тексту відкрила для себе багато нового. Завдяки чудовим викладачам цікаво вчитися, тож сподіваюся, що і надалі буде тільки краще!

Мирослава, майбутній ветеринар:
– Пройшло кілька місяців, а я і досі сумую за школою… Рідні стіни, де пройшло дитинство, не так легко одразу змінити на нові, університетські, але думаю, поступово звикну. Головне, що подобається вчитися, хоч поки начебто і предмети такі, що орієнтовано по шкільній програмі (крім анатомії). Звісно, навантаження більше, але ж і знання будуть глибшими!

Андрій, майбутній фізик:
– Не скажу, що у моєму житті щось особливо змінилося. Так, прокидатися почав раніше. Звісно, що від школи універ відрізняється, хоча б тим, що ми вчимо менше предметів (сміється). Та головне, що комфортно і цікаво із тими людьми, які у групі зі мною. Сподіваюся, пронесу цю дружбу не тільки на час університетських років, а і на подальше життя.

Враження збирала Юлія ЗВЄРЬКОВА.

Додати коментар