Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

У Наливайківці – три святкові події!


5 листопада у Наливайківці святкували усі, від малого до великого! Ще б пак, адже для цього було аж три чудові приводи – день села, офіційне завершення наймасштабнішого мікропроекту Макарівщини в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ», а також 35-річчя Наливайківської ЗОШ.

Привітати наливайківців із трьома визначними подіями завітала голова райдержадміністрації Тетяна Семенова, перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Багінська, голова районної ради Олександр Гулак, помічник Народного депутата України Руслана Сольвара Леся Бурдик, завідувач відділу освіти Володимир Тарнавський. Господиня села Марина Радченко та його мешканці зустрічали гостей хлібом-сіллю на порозі школи, а у концертному залі, де громада зібралася послухати святковий концерт, було надзвичайно тепло і затишно.

– Кожен привід для святкування сьогодні – особливий, – каже сільський голова Марина Радченко. – В першу чергу – це 35-річчя нашої школи. Для того, щоб покращити умови для дітей дошкільного віку і школярів, ми вирішили взяти участь у Проекті ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» і встановити твердопаливний котел у школі. Завершення цього мікропроекту стало другим приводом посвяткувати! Ми урочисто перерізали стрічку і затопили котел прямо перед гостями, тож результат нашої роботи було видно наочно. До речі, для того, щоб закупити музичну апаратуру для дитячого садочка, по завершенню свята ми проводили благодійний ярмарок. Ну і, звичайно ж, день села Наливайківка, який ми щороку намагаємося відзначити, як кажуть, ще краще, ніж торік. Тішила око та кількість односельців, що прийшли розділити радісну мить. Приємно було чути теплі слова привітань від голів адміністрації та райради, вони відзначали грамотами жителів Наливайківки, які допомагають розвивати село.

Від себе хочу додати, що основне питання на сьогодні, як для громади, так і для сільського голови – розвиток села і його розквіт, а це можливо лише тоді, коли працює навчальний заклад. Саме тому з того часу, як я працюю сільським головою (Марина Радченко є головою села вже 10 років – прим.авт.), левову частку всього, що можна було вкласти, ми вкладали у школу. Крім сучасних класів, їдальні, комп’ютерного класу, ми забезпечили її і твердопаливним котлом на випадок, якщо не буде можливості опалювати газом. Звісно, це було зроблено, в першу чергу, завдяки ініціативності громади, а також допомозі спонсорів. Тепер наші діти зможуть вчитися у теплих класах і почуватися затишно та комфортно. Користуючись нагодою, хочу привітати односельців із днем села, побажати щастя та добра у їхніх родинах, яскравого сонця над головою і радості у душі!

– Дуже радує, що сьогодні ми довели до кінця проект «Інноваційні енергоефективні заходи в Наливайківській ЗОШ: капітальний ремонт з встановленням піролізного котла», загальна вартість якого склала понад 500 тисяч гривень, із яких 333 тисячі надав Проект МРГ-ІІІ, – зауважує Світлана Коваль, координатор Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» в Київській області. – Реалізувати такий цікавий і корисний проект вдалося саме завдяки тісній співпраці громадської організації «Сучасне село Наливайківка», місцевої та районної влади, спонсорів та проекту ПРООН. Для села це – перший проект, але досвід, отриманий на сьогодні, відкриває громаді шлях для подальшого розвитку і вирішення нових проблемних питань села.

Юлія ЗВЄРЬКОВА .

Tags: , , , , ,

Залишити відповідь