Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

«Двері відчиняються перед тими, хто наполегливий!»


Саме таким висновком я б ознаменувала моє інтерв’ю із макарівцем Дмитром Захарченком, хлопцем, що у свої 19 років уже встиг закінчити коледж, навчається в університеті «Крок», займається викладацькою діяльністю у одному з навчальних центрів м. Києва, а також працює у галузі оптимізації пошукових систем (SEO), що наразі і є популярним та високооплачуваним заробітком. Про цю свою роботу, яку тепер сам називає хобі, Дмитро розповів «Макарівським вістям».

– То що ж таке СЕО -оптимізація і з чим її, так би мовити, «їдять»?
– СЕО-оптимізація, або Search Engine Optimization, у перекладі означає пошукова оптимізація або ж оптимізація під пошукові машини. Взагалі, це комплекс заходів зовнішньої та внутрішньої оптимізації, направлений на те, щоб пошуковий алгоритм сприймав твій сайт більш перспективним та кращим, ніж сайти конкурентів, і таким чином поставив його на перше місце. Якщо простіше, то я б описав це як купу маленьких деталей, які потрібно виконати на своєму сайті і поза ним: тобто, створити імідж у вигляді відгуків, посилань, рекомендацій… Це робиться для того, щоб пошуковик порахував твій сайт, інтернет-магазин чи блог кращим, ніж ті, які вже сьогодні знаходяться в топі. До речі, пошуковик – не людина, він не вміє читати тексти і оцінювати їх так, як оцінюємо ми, тому існують якісь певні деталі: наприклад, частота використання якогось слова в тексті, як люди взагалі реагують на цей текст. Таким чином вираховується те, наскільки корисна сторінка та сайт в цілому.
– Скільки ти вже займаєшся такою діяльністю?
– Взагалі, спочатку це було моїм хобі, яке продовжується вже більш ніж 5 років. Коли я створив свій перший сайт у класі, мабуть, шостому чи сьомому, то зіткнувся з питанням: чому туди, крім моєї бабусі та друга, ніхто не заходить? (сміється) Тоді, власне, й дізнався, що є така штука, як СЕО- оптимізація. Мене це зацікавило, тож почав розвиватися у відповідному напрямку, читати книги, пов’язані з такою діяльністю, спілкуватись на форумах із різними СЕО-оптимізаторами, брати участь у конференціях, зборах… Ну, а тепер я викладаю у навчальному центрі в Києві, веду декілька проектів і, в принципі, цілком комфортно почуваюся у всьому цьому.
– Розкажи трохи про ці проекти.
– Одним із найбільших проектів, якими зараз займаюсь, – просування російськомовної частини сайту магазину хутра «Планета меха» в Дубаї. Магазин досить великий, outlet (outlet – магазин або торговий центр, що пропонує одяг, взуття, аксесуари з минулих колекцій відомих брендів зі значними знижками (від 30 до 90%) – прим. авт.). У них є англомовний сайт, що розрахований на дубайців, але оскільки візиткою Арабських Еміратів є саме хутряні шуби, багато тих, хто приїздить у Дубай, хочуть так само щось купити тут. Таким чином, магазин створив аналоговий російськомовний сайт, розрахований на туристів, які збираються відпочивати у Еміратах, і разом з тим купити шубу (чому б ні?).
– Скільки часу ти виділяєш для заняття СЕО ?
– Ну, на перших етапах, коли тільки берешся за сайт, розкручувати його з нуля важко, тому що треба оптимізувати сторінки, налаштувати сам сайт, а сторінок може бути і сто, і тисяча. Зазвичай, цим займаються журналісти чи копирайтери, а я лише підправляю їх текст, щоб він більше «подобався» пошуковим системам. А коли ця внутрішня оптимізація закінчується, настає другий етап – зовнішня оптимізація, і там вже я працюю з посиланнями, відгуками, тощо, і це займає менше часу. На проекті, про який я розповів, у мене зараз саме другий етап, тому буквально годину в день я можу витратити на це заняття, або ж декілька годин на вихідних. Таким чином, я сам коригую робочий час. Але разом з тим, щоб менше часу працювати над проектом, треба певний досвід, знання для максимально швидкої і комфортної роботи. Я маю для цього свій софт (програми), плагіни, доповнення, розширення… Ноутбук поділений на робочий і «домашній». У свою чергу, на робочому багато всього запущено, навіть Гугл із Яндексом почали видавати капчі (комп’ютерний тест типу «виклик-відповідь» для того, щоб визначити, хто використовує систему — людина чи комп’ютер – прим.авт.) , тому що я часто «питаю» у них якісь дані (сміється).
– Припустимо, людина хоче розкрутити свою сторінку у соцмережі. Ти таким займаєшся?
– Такий вид роботи називається не СЕО, а СММ (Social Media Marketing), тобто просування у соцмережах. Я з таким видом діяльності знайомий тільки частково, бо пошукові системи враховують й імідж в соціальних мережах (крім «Однокласники» та «Інстаграм», які пошуковими повністю ігнорують). Якщо знати, як зробити так, щоб пошуковик «побачив» потрібну сторінку, можна «просунути» і її, а також сам сайт.
– З чого почати тим, хто загорівся бажанням зайнятися СЕО -оптимізацією, як і ти?
– Я б радив почати з вивчення основ. Потрібно знайти або якийсь хороший курс, яких, щоправда, в Інтернеті дуже мало, або тематичний форум чи блог людини, яка цим займається дуже давно і описує свою діяльність. Можна просто поспілкуватися із СЕО-оптимізаторами, цим самим заощадивши години сидіння за відео-уроками і студіюванням Вікіпедії. Знову ж, СЕО – така річ, що потребує практики, за якої можна побачити проект, над яким працюєш, зсередини. Можна знати все в теорії, та поки не почнеш сам щось робити, тонкощів процесу не зрозумієш. Але не треба просувати щось дуже важливе для вас. Адже невдало намагаючись «обдурити» пошуковик, безсумнівно, отримаєш «бан». Думаю, при наполегливій роботі і великому бажанні оволодіти навичками зможе навіть «просунута» сучасна бабуся. Тож раджу пробувати і розвиватися, якщо саме цей напрямок вас зацікавив.

Спілкувалася Юлія ЗВЄРЬКОВА.

Tags: , ,

Залишити відповідь