Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Олександр Сорочан: «Головне – діяти!»


«Макарівські вісті» продовжують подорож селами нашого району, знайомлячись із очільниками сіл. Цього разу побували в гостях у Олександра Сорочана, сільського голови села Плахтянка.

– Головую я перший рік, – розповідає Олександр Олександрович. – Але, навіть попри це, живу у Плахтянці вже 40 років, тож проблеми села для мене близькі, передусім, як для звичайного жителя.

Певно, одна із найважливіших проблем наразі – будівництво та ремонт 4 доріг села: по провулку Михайлівському, де за моєї пам’яті дороги взагалі ніколи не було, і її постійно навесні розмивало, а також на вулицях Кавказькій, Жовтневій і Ватутіна. Вартість ремонту доріг складає приблизно два мільйони гривень. Було зроблено проекти на ці дороги і плекаємо надію на те, що з держбюджету виділять кошти. А ми, в свою чергу, готові цей проект співфінансувати: згідно з програмою наша сільська рада має проплатити 10% від суми проекту. Тож сподіваємося, що скоро все ж матимемо дороги по вулицях,
де вони відсутні. Зробили також проекти по водопостачанню, де сума складає приблизно три мільйони гривень. І це питання
дійсно болюче. Якщо влітку ще якось можна пережити відсутність води, то взимку – дуже важко. Тож і це питання хотілося б вирішити якомога швидше. З інших здобутків за цей рік можна виокремити зроблене в селі вуличне освітлення. Також під час двомісячника благоустрою ми повидаляли старі аварійні дерева, прибрали стихійні сміттєзвалища в межах та поза межами нашого населеного пункту, встановили сміттєві баки, аби люди туди викидали відходи, підписали договір із КП «Макарів ВУЖКГ». Тепер сміття централізовано вивозиться на сміттєзвалище. У центрі села, біля Будинку культури, був занедбаний
парк, тож цього року ми взялися облагороджувати його. Із місцевою молоддю та меценатами розчистили і відновили цей парк, встановивши там дитячий майданчик та спортивні тренажери, аби молоді матусі з дітками могли відпочити, а молоді хлопці й дівчата активно займалися спортом.

Відреставрували пам’ятник загиблим воїнам часів Другої світової війни, який наш отець Іоанн відкрив та освятив, і зараз він – як частина історичного минулого Плахтянки. У зв’язку з цим хочу подякувати власнику місцевого підприємства Василю Лісовенку і депутату районної ради Миколі Синьку за допомогу у відновленні цього пам’ятника.

Плануємо реконструювати Будинок культури, провести в село Інтернет, аби дітям та молодим людям можна було цікаво і продуктивно проводити дозвілля, мати доступ до різної інформації. Висловлюю велику подяку тим, хто сприяє розвитку села. Це, зокрема, підприємство НВП «Укрзооветпромпостач» (керівник Юрій Шаповал), за допомогу в установленні майданчика в парку і пам’ятника. Депутат районної ради Микола Синько за власний кошт зробив ремонт у дитсадку, закупив посуд, постільну білизну та морозильну камеру, а також ремонтує перекриття котельні місцевої школи, там же зробив ремонт спортзалу. Допомагають і власники місцевих магазинів та закладів харчування. Крім того, у нас є кооператив «Рассвет» , власник – Андрій Антощук ) – фермерське господарство, яке надає робочі місця місцевим жителям.

Зауважу, що Плахтянка відкрита для інвесторів. У нас є кілька приміщень, що потребують реконструкції, тож на цих місцях можна зробити якісь торгові центри, чи виробництва, щоб податки від них надходили до бюджету села і, таким чином, розвивалася місцева інфраструктура.

Моя думка щодо децентралізації? Оскільки наша держава має виконувати певні зобов’язання перед Євросоюзом, процес децентралізації вже почався.

Однак, ми не знаємо, як воно буде… та треба спробувати, і вже потім вирішити, чи стало краще. Що було – бачили, що буде – побачимо!

Спілкувалася Юлія ЗВЄРЬКОВА.

Tags: , ,

Залишити відповідь