Депозит: «за», чи «проти»?

0

Вклад (депозит) – це кошти в готівковій або у безготівковій формі, у валюті України або в іноземній валюті, які розміщені клієнтами на їх іменних рахунках у банку на договірних засадах на визначений строк зберігання або без зазначення такого строку і підлягають виплаті вкладнику відповідно до законодавства України та умов договору.

Пам’ятаєте казочку про Буратіно та його золоті монетки? Дерев’яний хлопчик так прагнув зберегти та примножити свої гроші, що послухав безглуздих порад і закопав монети у землю. «Хто ж не пам’ятає? – скажете ви. – Якби Буратіно був розумніший, то сховав би свої гроші не в землю, а в банку!» 

Звісно, йдеться не про скляні слоїки, у яких ми звикли консервувати овочі на зиму. У наш час різні банківські установи пропонують так само різні умови депозитування ваших коштів, аргументуючи переваги депозитів масою причин типу надійності сховищ і можливості накопичень. Та чи варто класти гроші у банк? Запитаємо наших читачів.

Катерина, 75 років, пенсіонерка:
– Чи варто класти гроші в банк на депозит? Ой, не знаю, як на мене, це досить сумнівний вчинок. Я не раджу такого робити, бо у новинах тільки й чути, що про пограбування банків, або про їх збанкрутування… Уяви, що ти поклав 10 000 у банк сьогодні, а завтра він збанкрутував, і твої грошики вилетіли «в трубу». Кому що доводити і куди бігтимеш? Краще зберігати гроші десь вдома, так завжди знатимеш, що вони при тобі…

Оксана, 50 років, держслужбовець:
– Якось так сталося, що я не довіряю нинішнім банкам. Навіть не тому, що їх можуть пограбувати, чи що. Ні- ні… Просто, пам’ятаючи «термінові вкладення» від Ощадбанку на початку 90-х і те, як покладену на ощадну книжку суму не можна було повернути назад, не ризикую зараз зберігати гроші на цих всіляких «іменних рахунках».

Василь, 56 років, пенсіонер:
– Знаю людей, які чудово живуть на відсотки від власних депозитів, але є й такі, що втратили свої гроші. Тож питання досить неоднозначне… Думаю, якщо є певні заощадження, і третину з них не шкода покласти на депозит, то чому б і ні? Сам я, на жаль, (а може й на щастя!) ніколи не клав гроші на зберігання у банк. Цінні папери – так, зберігав, але валюту – поки не траплялося.

Анастасія, 23 роки, лікар:
– На мою думку, це зручно. Поперше, ти знаєш, що покладеш ці гроші і будуть «капати» відсотки. Тобто твій капітал хоч потроху, але збільшується. Подруге, для таких людей, які просто не вміють економити, ідуть в магазин лише по хліб, наприклад, а потім купляють 3 пакети непотрібних речей, – по суті, – це взагалі знахідка.

Олександр, 25 років, кухар:
– У мене зараз гроші на депозиті в одному з банків України, і все добре! Стабільно відраховується відсоток від депозиту, я вже два роки його не знімаю, тож на рахунку гарна сума. Це вигідно, і зручно – не треба переживати за свої заощадження, а банк тобі ніби сам платить за те, що ти у ньому зберігаєш свої гроші.

Тарас, 20 років, студент:
– Згадуючи свої лекції з економіки в університеті, скажу так: є різні депозити для різних цілей відповідно. Депозити – з можливістю поповнення, проте без можливості часткового зняття вкладу – накопичувальні. Ви просто зберігаєте свої гроші. Є ще банківські вклади без можливості поповнення і часткового зняття – так звані ощадні депозити. Ну і, звісно ж, універсальні депозити з можливістю поповнення і часткового зняття вкладу. Якщо ви вирішили зробити таке банківське вкладення, то гарненько подумайте, яку перед собою ставити мету. І ще одна порада – ідіть лише до перевірених банківських установ. Хоча, як кажуть, якщо банк не швейцарський, то й довіряти йому сумнівно.

Думки записувала Юлія ЗВЄРЬКОВА.

Додати коментар